
Portrettmaling i olje
Bli med på en helg med portrettmaling av live model. Vi skal ha en modell sittende for oss og du vil lære om komposisjon, proporsjon og fargeteori. Å male et ansikt fra levende modell er det beste for å forstå formen og farge. Det er utfordrende men gøy å prøve seg på. Du må ikke ha gjort portrettmaling før men det hjelper deg hvis du har malt litt før. Forskjellige nivåer er velkommen.
Kunstner Silvia Ilone Klatt
Silvia skal male demo maleri og hjelper deg steg for steg gjennom prosessen. Ho er utdannet i klassiske maleri og tegning i Firenze Italia på Florence Classical Art Academy og ha siden flere år erfaring med å male portrett. Siden høst 2020 driver ho Portrett og malekurs for voksen i byen.
Kurset holdes fredag fra kl 18-20, lør-og søndag fra kl 10-16 (pause mellom 12-13). Detaljert kursbeskrivelse og materialliste får dere tilsendt i egen mail etter påmelding. Vi samarbeider med Pigment og de vil ha alt dere trenger tilgjengelig for kjøp i forkant av kurset.
kr 3000,-
Kurslokasjon
Tollbugata 6, 4 etasje. 6002 Ålesund.